Üniversitemizi Yeni Kazananlar

 

Kilis şehri anadolumuzun güzel küçük bir şehridir her kadar suriyedeki olaylardan dolayı şehir merkezinde çok sayıda mülteci bulunmasına rağmen yine de güzelliğinin ayrı bir yeri vardır. Yeni açılan bölümlerden dolayı öğrenci sayısının bir hayli artacak olmasından dolayı elbette burda da fırsatcılara gün doğmuştur, malesef kira fiyatları o kadar fahiş bir düzeyde artmıştır ki anlamak mümkün değildir.

1+1 veya 2+1 dairelerin daha fiyatı 750 tl civarını çıkmıştır ancak tüm bu olumsuzluklara rağmen hem KYK nın yaptığı yurtlar hemde Hizmet grublarının yaptığı yurtlar ile öğrencilerin fırsatcıların eline düşürmemektedir, bu konuda çok da bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Eğitim faküllerinde gece öğretimlerinin kapanması yeni açılan bölümlerle öğrenci sayılarını dengelemektedir, buna ilaven yeni yurtlarle birlikte öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamakta ve barınma sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Gelişen inşaat yapısı ile bina derslik sıkıntısı artık bulunmayan Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrencilerin İhtiyaçlarını karşılayabilmektedir.Üniversitenin küçük olması her ne kadar dezavantaj gibi görünsede eğitim kalitesinde bire bir eğitim seviyesinde bir anlayış sağlamaktadır.

Üniversitemizden bazı kareler...

kilis 7 aralık ünv karataş kampüs    kilis üni yeni kampüs muallim rıfat eğitimde yaz

kilis de kış manzarası  kilis 7 aralık ünv sosyal kültürel  kilis 7 aralık üniversitesi

  • Tarih : 02.08.2013 14:06:33


Etiketler: kili 7 aralık üniversitesi , kilis , kilis öğrenciikilis yaşam ,

Yapılan Yorumlar

Sizde Bir Yorum Yazın...