Programcılar İçin Freelance Çalışma Hayatı Ve Dünya Düzeni

Bilgisayar Programcıları için evde çalışma olmazsa olmazlarıdır. Günümüz tabiri ile freelance çalışma küreselleşme ile tüm dünyayı adeta tek bir ofis haline getirmektedir. Halile ev de çalışıp aynı zamanda sıkıdlığın zaman da dışaryıyı çıkıp eğleneceğin güzel bir şehir hayatı istiyorsanız işte o burda.

 

Freelance çalışanlar ve startup’lar için ‘yaşanılası’ şehirler listeleri her zaman dikkat çekmiştir. Yaratıcı bünyeler için ofis alanları, internet hızı, iklim, ulaşım, güvenlik, ev kiraları, ekonomi ve genç nüfus gibi çok sayıda değişkene bağlı olan bu nedenlerin son yıllardaki en popüler noktaları ise  Avrupa’dan Berlin, dünyada ise Tayland oluyordu.

 

NomadList de çok sayıda değişkene bağlı olarak uzaktan çalışmak ve yaşamak için en uygun şehirleri bir listesinde bu yıl birinci sırada Tayland’ın kuzeyinde bulunan Chiang Mai, ikinci sırada bir başka Asya ülkesi olan Tayvan’dan Taipei, üçüncü sırada ise Filipinler’den Davao şehirleri bulunuyor.

 

 

Doğunun o otantik ortamında ucuz kaliteli bir yaşam sürerken aynı zamanda çalıp para kazanmak artık Türk Frelance Yazılımcılarının da gözdesi olacak gibi. Hayat karmaasından sıkılıp farklı bir dil farklı bir dünyada çalışmak farklı bir tecrübe kazandıracaktır.

 

Artık bende yavaş yavaş düşünmeye başlıyorum, farklı bir ülkede tatil yaparak çalışmak cazip gelmeye başlıyor...

31 Temmuz 2014 PerşembeEtiketler: Chiang Mai , freelance , freelance yazılımcı ,

Yorumlar

Yorum Yap

     

Kategoriler

Son Konular

Galeri

Hayat yaşadığın andan ibarettir, anın tadını çıkar ;)