Facebook Sayfalarınızın Beğeni Kodunu Web Sitenize Ekleme

Web sitelerinize giren kişilerin sizi tekrar görmeleri veya hatırlamaları zor bir durumdur. Web siteleri için seo hizmetlerinden en önemli basamaklarından biri web sayfanız için yapacağınız Facebook sayfalarıdır. Facebook sayfaları, facebook hesabı değildir, hesap içinde açılmış tanıtım sayfalarıdır. Diğer hesapların paylaşımlarınızı görmeleri için sizlerle arkadaş olmaları gerekmiyor. Sayfa beğeni şeklinde takip olayı sağlanıyor. Bu da paylaşımlarınızın daha çok kişiye ulaşmasını ve sayfanızın daha çok tanımını yapmanıza olanak veriyor. Herkesin faceook tarzı sosyal medya kullanması paylaşımlarınızın o ortamda yapılması gerekliliği doğruyor. Ancak facebook sayfanızı beğenmiş ise burdan yapacağınız paylaşımlar onunda sayfasında görülecek ve tekrardan web sayafanıza olan ziyaretlerin artışı sağlanacaktır.

Bunun için öncelikle bir facebook hesabınıza bağlı bir facebook sayfası oluşturmanız gerekmektedir. Oluşturduğunuz Facebook Sayasının Beğeni kodlarını web sitenize eklemek için Facebook Developer sayfasına gidip gerekli alanları doldurmanız gerekmektedir. Aşağıda Görüldüğü gibi.

Facebook url kısmına facebook sayfanızın adresi girmeniz yeterli olacaktır. Sitede nasıl görüleceği hemen altında önizlemesi görülmektedir. Genelde beğeni kodları web sayfalarının sol veya sağ kısımlarında kategori, yorumlar ve son yazılar gibi ayrılmış kısımda bulunur, bu alanın genişliğine göre sizde beğeni kodunuzun genişlik değerini ve bulunduğu konumdaki yükseklik değerlerini vererek sayfaya uydurabilirsiniz.

 

Tüm İşlemleriniz bittiğinde alt tarafta bulunan GET CODE butonuna tıklayarak sayfanızın beğeni kodlarını aşağıdaki gibi karşınıza gelir.

Facebook beğeni içeriğinin nerde olmasını istiyorsanız yukarıdaki her iki kodu alt alta koyup oraya veya istediğin div tagının arasına eklemiz yeterli olacaktır.

 

 

19 Aralık 2015 CumartesiEtiketler: facebook beğeni kodu , beğeni sayfası kodu , siteye facebook beğeni ekleme , beğeni kodu ekleme ,

Yorumlar

Yorum Yap

     

Kategoriler

Son Konular

Galeri

Hayat yaşadığın andan ibarettir, anın tadını çıkar ;)