GENEL

İç Seo Ve Dış Seo Uygulamaları Nasıl Yapılır

1 Nisan 2016 Cuma Adem KORKMAZ 44
İç Seo ve Dış Seo Uygulamaları Nasıl Yapılır

Web Sitesine İç Seo ve Dış Seo Nasıl Uygulanır?

Günümüzde bir siteniin google da üst sıralarda çıkması için vazgecilmez unsurların başında siteye uygulanan iç seo ve dış seo ayarları gelmektedir. Bu yazımızda en temel iç seo ve dış seo uygulamalarına değineceğiz.

seo düzenleme,seo yapmaİç Seo dediğimizde web sayfamızın kod yapısı ve arama motorları tarafından indexlenirken dikkkate alınan önemli kod kısımları akla gelmektedir. Bunların en başında alternatifsiz meta tag ları gelmektedir. Oluşturuduğunuz web sayfanın arama motorları tarafından indexlenmesi için web sayfanızın içeriği hakkında bilgi vermek indexlenmek için ekstra bir öncelik olmaktadır. Bunun için web sayfamızın head tagları arasında bulunan alandaki meta taglarından title, descriptionkeywords gibi temel alanların tanımlası gerekir. 

Tabi bunların statik olarak tanımlanması yeterli değildir, her farklı sayfaya veya içeriği girdiğinizde bunların dinamik olarak tanımlanması içerik sayfalarının daha çok ve hızlı indexlenmesi sağlayacaktır ki bu da sizin için artı bir puan getirecektir.

İç Seo uygulamalarında, diğer önemli hususlardan bir tanesi de eklediğimiz içerikleri etiket tanımlamak olacaktır. Her içeriği en az 3-5 adet tanımlayıcı etiket tanımlamak içeriğin daha çok indexlenmesine neden olacaktır. Etiket tanımlanırken dikkat edilecek en önemli kural etiketlerin kelime yoğunluğuna göre seçilmesidir. Yani eklediğiniz içerikte geçen en çok kelime gruplarından etkiletleri oluşturmanızdır.

Dış Seo uygulamalarında, sitemizin farklı sitelerde reklamını yapmak gibi temel aktiviteler bulunmaktadır. Bunlar ne kadar çok doğal olursa google ın dikkate almasıda bir kadar çok olur. Hazır botlarla yapılan uygulamalar anlık yükselişler sağlasada ileriye dönük uygulamalarda hızlı düşüşlere ve arama motorları tarafından ban yemeye kadar gitmektedir. Bunun için en önemli husus link veya backlink alırken dikkat edilecek husus legal ve doğal link almak olacaktır.

Dış Seo için doğal backlink nasıl alınır?

Bunun en güzel cevabı Pr değeri yüksek blog sitelerinde veya portallardan üyelikler alarak profillerinize web sayfanızı tanımlamak olacaktır. Bir diğer yöntem ise Pr değeri yüksek sitelere bol bol doğal yorumlar yaparak, yorum sayfalarından web sayfanızın linkleri bırakmak olacaktır. 1-2 aylık çalışma sonunda Alexa da backlinkerinizn doğal olarak artışa gectiğini göreceksiniz. tabi bu artışlar yavaş yavaş ve kalıcı olacaktır. ne kadar doğal olursa o kadar kalıcı ve sağlam olacaktır.

Dış Seo da kaliteli backlink lerin başında gov. edu uzantılı kar amacı olmayan siteler gelmektedir. Bunları google arayarak çok rahat bulabilirsiniz. bu sitelerden alacağınız backlinkler sitenizin hem pr değerini hem de google sıralama ve indexlenme değerlerini artıracaktır. Haliyle bunlardan link almak kolay değildir, bu tarz sitelerde özellikle dropal veya wordpress tabanlı siteleri bulursanız içeriklerine yorum ekleyerek çok kolay backlink alabilirsiniz.dış seo yapımı

Şu ana kadar anlatıklarımız ücretsiz ve doğal olarak alabileceğiniz backlink çeşitleriydi, Pr ve sıralama değeri web sayfalarından tanıtım yazıları vererek de sitenizin tanıtımını ve backlink alımını yapabilirsiniz.

Yorumlar

Büşra kevser

Büşra kevser 1.04.2016

web sitesi yaptigimizda bu seo cok dikkatli olmalıyız.dikkate alalim bu konuyu


Yorum Yap

     

Son Tweets


Yukarı Kaydır